به این صفحه امتیاز دهید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic
تبلیغات

موضوعات

آرشیو

::. اسفند 1391
::. آذر 1391
::. آبان 1391
::. شهریور 1391
::. مرداد 1391
::. تیر 1391
::. خرداد 1391
::. اردیبهشت 1391
::. فروردین 1391
::. اسفند 1390
::. دی 1390
::. آذر 1390
::. آبان 1390
::. مهر 1390
::. شهریور 1390
::. مرداد 1390
::. تیر 1390
::. خرداد 1390

همه آرشیوها
پلیکوها

ویدئو ماهی

عکس ماهیان اب شیرین

عکس ماهیان اب شور

ماهیان گوشت خوار

ماهیان گیاه خوار

ماهیان اب شور

ماهیان اب شیرین

ماشه ماهی اب شور

بیماری ماهیان مشترک

بیماری ماهیان اب شیرین

بیماری ماهیان اب شور


نویسندگان
پویا امامی «300»

آمار وبلاگ
 • افراد آنلاین :
 • رانک گوگل :2
 • تاسیس :1390/8/4
 • تعداد نظرات :1250
 • http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/top_users.png کل بازدید:
  http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/member.png بازدید امروز :
  http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/member.png بازدید دیروز :
  http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/member.png بازدید ماه قبل :
  http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/member.png تعداد نویسندگان :
  http://ghaleb-ha.persiangig.com/theme/black1/SubCat-48.png تعداد کل مطالب :

  لینکستان  پست ثابت


          کوچکترین قورباغه ی جهان شناسایی شد این قورباغه به اندازه ی یک نخود است+عکس

  قورباغه کوچکی که به زحمت به اندازه یک نخود می شود، بالاخره بعد از سال ها زندگی روی زمین، با خواندن آواز لب جاده ای در یکی از جزایر آسیا کشف شد. این قورباغه، کوچک ترین موجود کهنسال زمین لقب گرفته است.
  دانشمندان به شکلی تصادفی توانستند کوچک ترین قورباغه جهان را در برونئی کشف کنند. آن ها در ابتدا فکر کردند این موجود کوچک که بیش از 15 میلی متر طول ندارد، بچه قورباغه دیگری است، اما زود متوجه شدند که این گونه، خودش بالغ و متعلق به گونه ای جدید است. برای این که اندازه این قورباغه کوچک مشخص شود، آن را روی سر یک مداد معمولی قرار داده اند.

   
  این آواز خواندن قورباغه در نزدیکی جاده جنگلی بود که منجر به کشف آن شد. به گفته محققان موسسه تنوع زیستی و حفاظت محیطی دانشگاه مالزی و زیست شناسان موزه هامبورگ، این دوزیست کوچک که اندازه اش در بزرگسالی تقریبا به اندازه یک نخود می رسد، بیش از صد سال سن دارد!
  این موجودات در جنگل های پر از گیاهان کوزه ای برونئی زندگی می کنند. آن ها تخم های خود را روی بدنه کوزه های این گیاهان می ریزند و نوزادانشان درون آبی که داخل کوزه ها جمع می شود پرورش می یابند. دانشمندان موجود کوچک را میکروهیلا نپنتیکولا نامیده اند. جثه بسیار کوچک این موجودات باعث می شود که پیدا کردنشان در طبیعت اصلا کار ساده ای نباشد
  .
  پنجشنبه 7 مهر 1390 ارسال شده توسط: پویا امامی نظرات ()
   
          معرفی ماهی آکواریومی آنجل مونو

  ایران درجه یک: یکی دیگر از ماهیان خارقالعاده ای که در آکواریوم نگهداری می شود آنجل سنگاپوری یا آنجل مونو(Mono Sebae) است.قبل از هر چیز باید گفته شود که اغلب در ایران این ماهی را با نام آنجل منو می شناسند ولی با توجه به نام آن مونوصحیح تر می باشد.نام علمی آن نیز monodactylus sebae. این گونه در دسته بندی ماهیان آب نیمه شور و یا شور قرار می گیردولی باسد خاطر نشان کرد که به خاطر زندگی این ماهی در اقیانوس ها و مسافرت در طول رودخانه ها می تواند به راحتی در آب شیرین نیز نگهداری شود.


  با تمام این گفته ها ماهی پس از اینکه به اندازه ی دو ونیم سانتی متری رسیدند می توانند به راحتی در آب شیرین نگهداری و حتی تکثیر شوند آنجل مونو ها بسیار اجتماعی بوده و باید به صورت دسته های چهار یا پنج تایی نگهداری شوند؛ اگر یک یا دو عدد از آنها را بصورت انفرادی نگهداری کنید بعد از مدت اندکی خواهند مرد. از قابلیت انطباق بسیار بالایی برخوردارند و می توانند با اکثر شرایط آب سازگار شوند ولی به شدت توصیه می شود که در آب سنگین نگهداری شوندزیرا آب سبک برای آنها زیان آور است.pH مناسب برای آنها 7.7-9است .دمای تانک این ماهی باید حدود 22-26 درجه باشد.برای تغذیه آنها می توان از انواع غذا ها استفاده کرد ولی برای ماهی های در حال رشد بهترین غذا آرتمیا می باشد.در غذا دادن به آنها هرگز اصراف نکنید زیرا ممکن است پس از مدتی به بیماری هایی چون بواسیر مبتلا شوند.تکثیر آنها تقریبا مسکل است و از آن مشکل تر بزرگ مردن بچه ماهی هاست.حداکثر بزرگی که آنها می توانند داشته باشند 30 سانتی متر است ولی این اندازه بسیار نادر است و اغلب از 10 سانتی متر تجاوز نمی کنند.برای آماده کردن شرایط تخمریزی این ماهی اولین کاری که می کنیم افزایش میزان شوری آب است تا حدی که شوری آن به اندازه ی شوری آب دریا باشد.البته این کار طی چندین روز و به صورت تدریجی انجام می شود.برا بالا بردن شوری باید از نمک آکواریوم که در آکواریوم فروشی ها یافت می شود استفاده کرد.ماهی ها را برای مدت چند هفته در این شرایط نگهداری می کنیم.بعد از این مدت هر روز مقداری از آب شور آکواریوم را خالی کرده و آب شیرین را جایگزین آن می کنیم.بدین ترتیب هر روز از شوری آب کاهش می یابد.ماهی ها پس از ند روز احتمالا تخم ریزی خواهند نمود.علت انجام این کار:این ماهی قبل از تخمریزی در اقیانوس زندگی می کند که شوری آن نسبتا زیاد است به همین خاطر در مرحله اول به صورت تدریجی به شوری آب اضافه می کنیم تا با شرایط آب اقیانوس یکسان شود.این ماهی در طول رودخانه ها برای تخمریزی مسافرت می کند که با دور شدن از اقیانوسها از شوری آب کاسته می شود.به همین خاطر از شوری آب در مرحله ی دوم کم می کنیم.بعد از تخمریزی بچه ماهی ها پس از چند روز به طرف اقیانوس حرکت می کنند که دوباره به شوری آب اضافه می شود.قبل از تخمریزی ماهی ها به صورت دایره ای در امتداد یک دایره به شعاع 20 سانتیمتر حرکت می کنند.در ادامه ی این حرکت ماده ها چندین تخم رها می کند که توسط نرها بارور می شوند.تخم ها به قدری کوچک هستند که با پشم به سختی دیده می شوند.هر ماهی می تواند تا حدود 20000 تخم بگذارد.با تمام این اوصاف بزرگ کردن بچه ها بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن است.برای تغذیه بچه ها حتی بچه آرتمیا ها هم بسیار درشت هستند و باید از پلانکتون های تازه و ریز استفاده کرد  پنجشنبه 7 مهر 1390 ارسال شده توسط: پویا امامی نظرات ()
   
          هشت نوع ماهی جدید کشف شده در اندونزی

  زیست شناسان سازمان حفاظت بین الملل محیط زیست موفق شدند 8 گونه جدید از ماهیان را در بالی اندونزی کشف کنند.به گزارش خبرگزاری مهر، محققان حفاظت بین الملل در قالب برنامه ای با عنوان "برنامه ارزیابی سریع" در مدت دو هفته کاوش در سدهای مرجانی بالی در اندونزی موفق شدند 8 گونه جدید ماهی و یک گونه جدید مرجان را کشف کنند.
  این گونه های جدید شامل دو گونه ماهی کاردینال، دو گونه ماهی پشت خالدار، یک گونه مارماهی، یک گونه سوف ماسه ای، یک گونه ماهی بلنی دندان دار، یک گونه جدید ماهی گوبی و یک گونه ناشناخته مرجان حبابی با عنوان Euphyllia هستند.
  براساس گزارش لایو ساینس، این دانشمندان نیاز دارند پیش از ثبت این گونه ها جدید بودن آنها را با مقایسه گونه های شناخته شده تائید کنند.
  این زیست شناسان در این خصوص توضیح دادند: "این کشف، یک نشانه موفقیت در ترمیم و محافظت از سد مرجانی است که در دهه 90 تقریبا نابود شده بود.
  در صورت تائید، این گونه ها به لیست 953 گونه ماهی و 397 گونه مرجانی که تاکنون در 25 منطقه محافظت شده سرشماری شده اند اضافه خواهند شد.

   
  Heteroconger یک گونه جدید مارماهی  Pseudochromis یک گونه جدید ماهی پشت خالدار
  Parapercis یک گونه جدید سوف ماسه ای
  Meiacanthus یک گونه جدید بلنی دندان دار
  یک Manonichthys جوان- گونه ای جدیدی از ماهی پشت خالدار
  بقیشو در ادامه مطلب ببینید!

  یکشنبه 3 مهر 1390 ارسال شده توسط: پویا امامی نظرات () ادامه مطلب
   

         جدیدترین مطالب
  لیست کامل مطالب ارسالی
  جوجو98 جمعه 25 اسفند 1391
  دلقک ماهی اسلاریس آب شور یکشنبه 26 آذر 1391
  مقدمه ای بر سنجاب / سرباز ماهیان (Holocentridae) سه شنبه 23 آبان 1391
  مقدمه ای بر اسفنجها سه شنبه 23 آبان 1391
  گالری تصاویر کاردینال سه شنبه 28 شهریور 1391
  جستجو
  جستجو

  تبلیغات

  نظرسنجی
  از چه ماهی خوشتون میاد؟؟  صفحات جانبی
  تبلیغات در بزرگترین وبلاگ ماهیان زینتی

  برچسب ها
  ماهیان زینتی, درمان بیماری ماهی, دلقک ماهی, اکواریوم, انجل, ویدئو, سیچلاید, درمان, بیماری ماهی, بزرگترین وبلاگ ماهیان زینتی, بیماری, دانلود عکس ماهی, ماهی ماشه, ماشه ماهی, عکس ماهی, ماهی اروانا, ماهی پیرانا, ماهیان, اب شور, ماهی انجل, سیکلید, عکس مار ماهی, فلاور, ماهی اب شور, اسکات, وبلاگ ماهی, مقاله, ماهی زرد, گورامی, ماهی, بیماری ماهیان, عکس ماهی دیسکاس, در مورد ماهی دیسکاس, ماهی زینتی, زینتی, درمان بیماری ماهیان, ماهی دیسکاس, ماهی اسکات, ماهی فلاور, پلیکوی زینتی, پلیکوها, ماشه, انواع مار ماهی, ماهی سیچلاید, درمان ماهی, مار ماهی, عکس, دانلود, درمان بیماری, در مورد مار ماهی,

  دوستان وبلاگ

  "هنر موسیقی"
  "دنیای كامپیوتر"
  "ماهی فیش"
  "ماهی و اکواریوم"
  "اهنگ کردی جدید"
  "گیم تو دانلود"
  "خنده"

  همه لینکها || ارسال لینک
  Powered by ghalebsara 2010-2011 m.yosefi poor. All rights reserved.